Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Corian Nedir? Corian Tezgahların Kullanım Avantajları Nelerdir?

Corian Tezgah Kullanımı ile İlgili Tüm Detaylar

1967’de ilk olarak kullanılan Corian, ± 1/3 oranında akrilik reçinesi (PoliMetil MetAkrilat veya PMMA olarak da bilinir) ve ±2/3 oranında doğal minerallerden oluşan masif, gözeneksiz, homojen bir yüzey malzemesidir. Alüminyum TriHidrat olarak adlandırılan Corian, boksitten elde edilen bir maddedir. Corian tezgah da bu malzemeden üretilen tezgahlardır.

Tezgah ve yüzey yapımında kullanılan Corian, yaşam alanlarında dayanıklı bir kullanım malzemesi olarak karşımıza çıkar. Mekanik, termal, elektriksel ve diğer yüzeyler için test edilmiş olan Corian geniş kullanım alanı ve dayanıklı yapısıyla yüzey oluşturmada en çok kullanılan malzemelerdendir. Corian tezgah markaları da bu kullanışlı malzemeyi mutfak tezgahları, banyo tezgahları ve diğer tezgah ihtiyaçları olan mekanlarda kullanırlar.

Corian Tezgah Kullanışlı Mı? 

Mutfaklarınız ve banyolarınız için tezgah satın alırken Corian tezgah kullanışlı mı diye elbette merak edeceksiniz. Hatta kendinize ve satış ekiplerine soracağınız öncelikli soru Corian tezgah kullanışlı mı olacak. Ancak corian tezgahlar leke ve iz tutmayan yapıları, çizilmeye karşı dirençleri, esneklikleri, dayanıklılıkları ile corian tezgah kullanışlı mı sorunuza cevap olacak. Gönül rahatlığı ile kullanabileceğiniz corian tezgahlar yıllarca sizinle birlikte olacak.

Corian Tezgahlar Size Neler Sunuyor? Corian Tezgah Özellikleri

İç ve dış tüm alanlarda kullanılabilen Corian, ortama kişilik kazandıran yapısı ile uzun ömürlü, dayanıklı ve şık, hijyenik kullanımlar sağlıyor. Corian malzemeden üretilen tezgahlar, kaplamalar, ofis bankoları, alışveriş merkezi rafları vb. kullanıldığı alanlara kalite katıyor. Corian tezgahlar yıllarca yaşam alanlarında dayanıklı yapılarıyla avantaj sağlıyor. Corian tezgah markaları kullanıcılarına ekonomik çözümler sunuyor.

Corian tezgah özellikleri sayesinde kaliteli yaşam alanları oluşturuluyor. Ayrıca corian tezgah özellikleri ve kullanım yararları:

 • Dayanıklılık

Tamamen masif malzeme olması nedeniyle corian tezgahlar hijyenik bir üretime sahiptir. Bakteri ve mantar üremesini önleyen Corian tezgah özellikleri, ortama sağlıklı bir hava katar. Uluslararası laboratuvarlarca hijyenik olduğu onaylanan Corian, anti-bakteriyel özellikleriyle sizi korur. Corian tezgah nasıl kullanılır diyenler için dayanıklılık ön planda olacaktır.

 • Belirsiz Ek Yerleri

Ek yerleri belli olmayan Corian tezgah modelleri sınırsız tasarım seçeneği sunar. Parça parça üretilen bankolar ve corian tezgahlar montajda kusursuzca birleştiriliyorlar. Bu durum da mekanda gözü yoracak ve memnuniyetsizlik yaratacak ayrıntıları ortadan kaldırmış oluyor. Kenar detayları dahi göze hoş geliyor. Corian tezgah kullanımı bu nedenle mutfaklarda daha fazla oluyor. Corian mutfak tezgahları tasarımlarıyla da fark yaratıyor. Corian tezgah özellikleri kolaylık sağlıyor.

 • Masifin Kalitesi

Corian gaz emisyonu yapmayan, kimyasal atık içermeyen bir malzemedir. Yakıldığı zaman karbon oksitlerini serbest bırakır ve havaya yayılan dumanın rengi çok açıktır. Zararlı gazlar içermeyen Corian tezgahlar, halka açık alanlarda, mağazalarda ve hastanelerde güvenle kullanılabilir. Corian tezgah kullanımı oldukça sağlıklıdır. Corian tezgah markaları kullanıcılarına hijyen garantisi sunmaktadır.

 • Sıfır Zarar

Corian mutfak tezgahı ya da banyo tezgahları için hatalı kullanımlarda oluşacak hasarlar kolayca giderilebilir. Malzemeyi tamamen değiştirmeye gerek kalmadan deterjan ve süngerlerle zarar verilmeden temizliği yapılabilir. Aynı zamanda sökümüne gerek kalmadan yerinde onarılabilir. Akrilik tezgah modelleri gibi corian tezgah modelleri de ekonomiktir.

 • Güvenli

Corian tezgah modelleri, kırılma ve dağılma ihtimalleri olmadığı için yaşam alanlarında güvenle kullanılır. Ayrıca Corian tezgahlar taşıması ve montajı kolay ürünlerdir. Corian tezgah renkleri de doğal malzeme olduğu için sağlığa zararlı değildir. Corian tezgah özellikleri sayesinde diğer yüzey malzemelerinden ayrılmaktadır.

 • Kolay Onarılabilir

​İlk günkü görünümlerine kavuşma özelliği olan Corian tezgah modelleri yüzeyleri hasar durumlarında yerinde onarılabilirler. Yanıklarda ve lekelerde temizleyiciler yardımıyla sorunlar ortadan kaldırıldığı için Corian tezgahlar tamire ihtiyaç duymaz.

 • Dikkat Çekicilik

Corian tezgah modelleri yarı saydam özelliği sayesinde ışık geçirgenliğine sahiptir. Açık renklerde dikkat çekici bir şıklık yaratan bu özellik lamba tasarımlarında dahi kullanılmaya başlanmıştır. Farklı renk gruplarına da uygulanabilen saydamlıkla mekanlarda daha kaliteli görünümler oluşturur.

 • ​​Renkli

Sınırsız renk paleti sunan Corian tezgah markaları, farklı seçenekleri ile istenilen alana corian tezgahları adapte edilebilir. Mutfak ve banyolarınızın, iş yerlerinizin ve işletmelerinizin rengine göre Corian tezgah seçiminizi yapabilirsiniz. Uyum sağlaması ve şıklığı ile istediğiniz rengi rahatça kullanırsınız. Corian tezgah kullanımı oldukça rahattır.

 • ​​Çevre Dostu

Corian tezgah markaları üretim sürecinin tamamında doğa dostu çalışmalar yürütür. Uluslararası çevre standartlarında üretilen Corian tezgahlar, montajda da doğal dolgu macunu ile monte edilirler.

Corian Tezgah Temizliği Nasıl Yapılır? 

Corian tezgah temizliği için ekstra herhangi bir malzemeye ihtiyacınız yoktur. Corian tezgah temizliği sırasında sadece su ve bez kullanmanız yeterli olacaktır. Corian tezgah markaları kullandıkları malzemenin özellikleriyle ürünlerini kolay temizlenebilir olarak yaptıkları için mekanlarınızda rahatlık ve konfor daimi olacaktır. Corian tezgah temizliği yaparken vakit kaybetmeyeceksiniz…

Corian Tezgah Renkleri Nelerdir?

Corian mutfak tezgahları için geniş renk seçeneklerinden bahsedebiliriz. Aynı şekilde banyo ve banko gibi kullanım alanları olan corian tezgah renkleri 50’den fazla olduğu için her zevke hitap etmektedir. Corian tezgah renkleri ile mekanlarınıza uyumlu rengi bulabilir ve tasarımcılarla birlikte ideal renge karar verebilirsiniz. Corian tezgah markaları geniş renk seçenekleriyle sizleri memnun edecektir.

Corian Tezgah Markaları ve Modelleri 

Corian tezgah markaları sektörün nabzını tutan firmalardır. Franke tezgah ve modelleri genellikle tercih edilendir. Evlerde, iş yerlerinde, hastanelerde, yatlarda, otellerde ve kamuya açık alanlarda corian tezgah kullanımı fazladır. Hijyen ve dayanıklılık özellikleri ilgi çekici olduğu için Corian tezgah markaları mekanlarda rastladığımız tezgah modellerindendir.

Corian Tezgah Tasarım ve Montajı Nasıl Olur?

Corian tezgah tasarımı ev ve iş yerleri için özel olarak projelendirilir. Corian tezgah kataloglarından seçilen modeller ile tamamen özel tasarım modelleri mekanlara uygulanır. İhtiyaçlara uygun, mekanda konfor yaratacak tasarımlar yapılır.

Corian tezgah montajı da deneyimli ekiplerce gerçekleştirilir. Corian tezgah montajı sırasında çevreye ve mekanlarınıza zarar vermeyecek uygulamalar yapılır. Şık ve modern tezgah tasarımları ile mekanlara hareket kazandırılır.

Corian Tezgah Fiyatları 

Corian tezgah fiyatları mekan özelliklerine ve projenin kapsamına göre değişmektedir. Ayrıca corian tezgah markaları ve renkleri de fiyatları etkilemektedir. Yıllarca kullanılacak kalitede olması beklenen corian tezgah fiyatları;

 • Özel tasarım olup olmamasına,

 • Kurum ya da kişi taleplerine,

 • Mekan büyüklüğüne,

 • İstenen kullanım özelliklerine,

 • Özel taleplere göre değişir.

Mekanlara dekoratif çözümler sunan Corian tezgah modelleri, aynı zamanda sağlığınızı ve güvenliğinizi de korur. Bu nedenle mekanlarınızda corian tezgahları tercih etmenizde yarar var.

[widget-130]

Yorum Yap

Randevu Al
Randevu Al +90 (850) 532 33 18