Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Mutfaklar İçin Ada Tezgahı

Ada Mutfak Önerileri – Ada Mutfak Tasarımları Modernlik Katıyor!

Son zamanların en dikkat çeken mutfak tasarımlarından biri de ada tezgah modelleri. Mutfaklar için ada tezgahı, açık mutfaklar ve yemek salonları kadar önemli oluyor evlerde. Ada tezgahı ile mutfaklar eskisine göre daha ferah, göz alıcı ve davetkâr mekânlar haline geliyor. Yemek yapmanın bir kültür olduğu ülkemizde ise ada tezgahları her geçen yıl daha da ünlenerek evlerdeki yerini alıyor. 

Özellikle sık yemek yapılan mutfaklarda en çok vakit geçirilen bölge olan ada tezgahları, kaliteli malzemelerden üretilerek mutfakta kolay kullanım ve şıklık yaratıyor. Ada mutfak örnekleri her sene yenilendiği için trendleri takip etmek gerekiyor. 

Ada Mutfak Örnekleri – Mutfağınızı Nasıl Dekore Edebilirsiniz?

Modaya uymayı sevenler, ada mutfak örneklerini araştırarak kendi mutfaklarında uygulamanın yöntemlerini ararlar. Şimdi biz de sizlere ilham vereceğini düşündüğümüz bazı ada mutfak tasarımlarını açıklayacağız. İşte, tasarımcıların özenle hazırladığı en çok tercih edilen ada tezgah modelleri arasından önerilerimiz ise şunlar:

  • Klasik Ada Mutfak Tasarımları

Modern mutfaklar son zamanlarda daha çok tercih ediliyor olabilir ancak klasik mutfak tasarımlarından vazgeçmeyenler için de birçok ada tezgah modelleri bulunuyor. Klasik ada tezgahı tasarımlarında ahşap, corian ve akrilik malzemeler kullanılabiliyor. Dolap tutamakları klasik ve Retro dediğimiz tarzda seçilebiliyor. 

  • Açık Mutfak Tezgahı Tasarımları

Son yıllarda mutfaklar için ada tezgahı yapılırken açık ve ferah mutfak algısı oluşturuluyor. Salon ile bir kullanılan açık mutfaklarda ada tezgahı olarak mekanın büyüklüğüne göre daha geniş ada tezgahları kullanılabiliyor. 

  • Geniş Ada Tezgahları 

En çok tercih edilen ada tezgah modelleri arasında geniş olanlar dikkat çekiyor. Tabureler ve köşe takımlarıyla birlikte kullanılan ada tezgahları mutfak planına göre boyutlandırılıyor. Kullanım ve temizlik açısından sorun çıkarmayacak olan tezgâhı ve mutfağın genel şıklığını, yukarıdan sallanan lambalar ile kusursuz bir şekilde tamamlamak mümkün oluyor. Dilerseniz siz de ada mutfak tasarımları için geniş modelleri tercih edebilirsiniz. 

  • Siyahın Asaleti Ada Tezgahlarda

Mutfaklar için ada tezgahı yapılırken beyaz tonları tercih edilse de siyah da mutfağınıza değişik bir hava katabilir. Ada tezgahı siyah olarak seçilirken mutfağın diğer bölümleri siyahı yumuşatacak tonlarda olabilir. 

  • Ada Tezgahın Merkezi Lavabosu

Akşam yemeklerinizi daha kolay biçimde hazırlamak istiyorsanız, ada tezgah ortasına bu şekilde bir lavabo koydurabilirsiniz. Ada mutfak tasarımları açısından bu modelin pratik bir kullanım imkanı sağlayacağından emin olabilirsiniz.

  • Modern Block Tezgah

Ada tezgah modelleri için ahşap formda tezgahlar da hazırlatabilirsiniz. Aynı zamanda bar masası olarak da kullanabileceğiniz block tezgahlar ile misafirlerinizi rahatlıkla ağırlarsınız. 

  • Hem Ada Tezgah Hem Depolama

Ada mutfak örnekleri arasında bir diğer önerimiz de mutfak tezgahlarının depolama alanı olarak da kullanılabileceği modellerdir. Mutfak dolabı ve rafı ile birlikte şekil verebileceğiniz ada tezgah modelleri ile mükemmel bir depolama alanı yaratabilirsiniz.

  • Ada Tezgahlar Aynı Zamanda Kokteyl Barı

Mutfağınızın ada tezgahı kenarına bir kokteyl bar alanı yaratabilirsiniz. Eşiniz veya arkadaşınız ile bir şeyler atıştırıp içkinizi yudumlayabileceğiniz harika bir ada tezgahı oluşturmuş olursunuz. 

Ada Tezgah Ölçüleri Nasıl Olmalı?

Ada mutfak örnekleri arasından tercihinizi yaparken ada mutfak ölçüleri de belirleyici olmalıdır. Ada tezgahı modelleri mekanınızın büyüklüğüne göre şekillendirilmeli ve ölçeklenmelidir. Bar masası gibi kullanılacak olan ada mutfak tasarımları için en az 70 cm derinlik özellikle alt dolap üniteleri ve bar tabureleri veya sandalyeler için yeterli derinliği sağlayacak kadar bir cep oluşturulması açısından tavsiye edilir.

Ada mutfak plan ve tasarımları yapılırken ada tezgahı için 100-106 cm yükseklik yeterli olacaktır. Eğer adada oturma birimi de olacaksa sandalyelerin arkasından geçilebilecek kadar bir mesafe de bırakmak gerekir. Ada mutfak ölçüleri alınırken aynı zamanda kullanılan mutfak tezgahı için ihtiyaç duyulacak herhangi bir nesneye kolay ulaşılabilir şekilde tasarlanmasını göz önünde bulundurmak da gerekir. Ada tezgah modelleri adanın dört bir tarafında malzemelerin koyulabileceği çekmecelerle birlikte tasarlanmalıdır. Pişirme ünitesi ve evye içeren ada tezgahları da tasarlanabilir, dolayısıyla boyutlarda değişiklik görülecektir. 

Genellikle küçük evlerde hayat kurtaran açık mutfaklar için ada tezgah modelleri çok uygundur. Bu durumlarda eğer oturma birimi eklenmeyecekse, adanın salondan gözüken yüzeyini kulpsuz çekmecelerle donatarak temiz bir görüntü elde edilebilir. Ada mutfak ölçüleri mekanın büyüklüğüne ve istenen özelliklere göre tasarımcılarla birlikte oluşturulabilir. Böylece daha sağlıklı sonuçlar alınacaktır. 

Ada Tezgah Fiyatları – Modele Göre Ada Tezgah Ücretleri

Mutfaklar için ada tezgahı yapılırken ada mutfak fiyatları da değişiklik gösterecektir. Ada mutfak ölçüleri, seçilen modeller, istenen ekstra özellikler, mekanın boyutu, renkler, malzeme kalitesi ada tezgah fiyatları için etkili olacaktır. 

Ada mutfak tasarımları için özel olarak oluşturulan projelerde ev ve iş yerleri için ayrı ücretler verilecektir. Otel, restoran, cafe gibi ada tezgahı kullanılan yerlerde ada tezgah fiyatları değişecektir. Ada tezgah fiyatları, ada mutfak planı ve modelleri hakkında sağlıklı bilgi almak için satış ekiplerimizi arayabilirsiniz. 

[widget-130]

Yorum Yap

Randevu Al
Randevu Al +90 (850) 532 33 18