Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Bar Tezgahlarında Şık ve Modern Tasarımlar

Bar Tezgahı Modelleri ile Mekanlarınıza Canlılık Katın!

Bar tezgahları, eğlence mekanlarının olmazsa olmazı. İçkilerin servise hazırlandığı ve servis edildiği, müşterilerin vakit geçirdikleri alan olan bar tezgahları tasarımında özellikle şıklığa ve modernliğe önem verilir. Bar sahipleri de tezgahlarını satın alırken bu özellikleri göz önünde bulundururlar. 

Ayrıca içki servislerinin yapıldığı bar tezgahları için hijyen ve temizlik konuları da önemli olmaktadır. Leke tutmayan ve kolay temizlenen tezgah modelleri daha çok tercih edilir. Bar tezgahı olarak kullanılmak istenen tezgah tasarımlarında renk ve modernlik de önemli bir yere sahiptir. Mekanda şık duracak ve barın konseptine uygun tezgahlar tercih edilmelidir. 

Akrilik Bar Tezgahları

Doğal minerallerle akriliğin birleşmesiyle ortaya çıkan solid surface tezgahlar her alana uyumlu yapıda oldukları için barlarda da tercih edilebilir. Akrilik dayanıklı, güvenli ve hijyenik olduğu için rahat kullanılır. Masif ve homojen yapısı ile yaşamı kolaylaştıran akrilik tezgah tasarımları, zengin renk seçenekleriyle de bar ortamında şık duracaktır.

Corian Bar Tezgahları

Corian bar tezgahları suya dayanıklı olduğu için tercih edilebilir. Bar ve restoranlarda sürekli temizlenen ve ıslanan zeminler olduğu için tezgah yüzeylerinin de suya dayanıklı olması önemlidir. Ayrıca kolayca yıkanarak temizlenmesi ve bakım yapılabilmesi de avantajıdır. Corian tezgah malzeme yapısı sayesinde aradığınız özelliklerdeki verimi sizlere sunacaktır.

Bar Tezgahı Nasıl Olmalıdır?

Bar sahiplerinin tezgah seçerken dikkat ettikleri en önemli hususlar ve tezgahların sahip olması gereken özellikler:

 • Bar tezgahı mekana uygun olmalıdır. Mekanın iç tasarımı nasıl ise bar tezgahları da bu tasarımlarla uyumlu olmalıdır. Mekanda şık durmayan tezgahlar müşteri memnuniyetsizliği de yaratabilir.

 • Bar tezgahları kolay temizlenmelidir. Barlar sürekli müşteri ağırlayan yerler olduğu için hızlı servis yapılması söz konusudur. Hızlı servis yapılırken de tezgah kirlenmeleri kaçınılmazdır. Bu nedenle kolayca temizlenen malzemeyle üretilmiş olanların tercih edilmesi gerekir.

 • Bar tezgahı modelleri hijyenik olmalıdır. İçkilerin servisi yapılırken bar tezgahının kirli olması ya da hijyen konusunda güvensizlik yaratması iyi bir izlenim bırakmaz. Bar tezgahları antibakteriyel yapıya sahip olmalı ve mikrop ve küflerin oluşumunu engellemelidir.bar

 • Leke emme özelliği olmalıdır. Çizilmeme özelliğine sahip tezgahların uzun süre kullanıldığı düşünüldüğünde bu özellik masraflardan da korunmayı sağlayacaktır.

 • Bar tezgahları dayanıklı olmalıdır. Her gece yüzlerce kişiyi ağırlayan bar tezgahlarının dayanıklı olması önemlidir. Herhangi bir darbede bozulmayacak yapıya sahip olmalıdır. Dirençli bar tezgahları daha çok tercih edilir.

 • Güvenilir olmalıdır. Bar tezgahları çalışanlar ya da müşteriler için herhangi bir güvenlik sorunu yaşatmamalıdır.

Kaliteli ve dayanıklı olması gereken, mutfak tezgahı gibi hijyenik ve sağlığa uygun üretim yapısına sahip olması beklenen bar tezgahları için tasarım ekiplerimizle iletişime geçebilirsiniz.

Bar Tezgahı Modelleri ve Markaları

Bar tezgahı modelleri, mekanın büyüklüğüne, tezgahların yerleştirileceği alana,  özel taleplere ve tezgahların kullanılış amaçlarına göre değişir. Bar tezgahı modelleri için kataloglardan tercih yapılabilir ya da özel tasarım hizmetlerinden yararlanılabilir. Bar tezgahı modelleri, barın genel felsefesini de yansıtmalıdır. 

Bar tezgahı markaları akrilik, corian, mermer, granit, çimstone gibi malzemeler kullanarak barlar için özel olarak tezgah üretimi yaparlar. Bar tezgahı markaları yüksek kaliteli üretimleriyle yıllarca kullanılacak tezgahların satışını yaparlar. Hanex, Franke, Staron, Hi-macs, Gold Stone gibi markalar tercih edilebilir.

Bar Tezgahı Özellikleri

Bar tezgahı özellikleri de üretim için seçilecek malzemeye göre değişir. Bar tezgahı olarak kullanılan tezgahlarda genellikle kaymama, yapışmama ve leke tutmama özellikleri önemsenir. Ayrıca bar tezgahları suya ve çizilme ihtimallerine karşı da dayanıklı olmalıdır. Bar tezgahı özellikleri arasında mekana şıklık katacak tasarımlarda olmasına da dikkat edilir.

Bar Tezgahı Temizliği Nasıl Yapılır? 

Gece boyu kullanılan, içki servislerinde kirlenen ve ıslanan bar tezgahı temizliği oldukça kolaydır. Bar tezgahı temizliği için seçtiğiniz malzemeye göre sadece su ve bez kullanmanız yeterli olacaktır. Akrilik ve corian tezgah modelleri üstlerinde leke barındırmadıkları için kolayca temizlenmektedirler. Bar tezgahı temizliği sırasında herhangi bir sıkıntı yaşamazsınız.

Bar Tezgahı Renkleri Nelerdir?

Bar tezgahları için geniş renk seçeneklerinden bahsedebiliriz. Bar tezgahı renkleri 50’den fazla olduğu için her zevke hitap etmektedir. Bar tezgahı renkleri ile mekanlarınızda hoş ve şık görüntüyü yakalarsınız. Barlarınıza uyumlu olması gereken bar tezgahı renkleri dilerseniz size özel tasarımlarla mekan renklerinin kopyası olarak yapılmaktadır. Bar tezgahı renkleri arasından dilediğinizi gönül rahatlığıyla seçebilirsiniz.

Bar Tezgahı Fiyatları Neye Göre Değişir?

Bar tezgahı fiyatları belli kriterlere göre değişir. Mekanların özellikleri bar tezgahı seçimlerinde büyük rol oynar. Bar tezgahı fiyatları;

 • Özel tasarım olup olmamasına,

 • Firma ya da kişi taleplerine,

 • Mekan büyüklüğüne,

 • Bar tezgahı kullanım özelliklerine,

 • Özel taleplere göre belirlenir.

Bar tezgahı fiyatları ve tasarımı ile ilgili bilgi almak için Franke satış danışmanlarından da fiyat teklifi alabilirsiniz. Barınız için en uygun modelleri tercih ederek mekanlarınıza konfor katarsınız.

[widget-130]

Yorum Yap

Randevu Al
Randevu Al +90 (850) 532 33 18