Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Yat Tezgahları – Konforlu ve Güvenli Seyahatler

Yeni Yaşam Alanınıza Özel Tasarım Tezgahlar

Deniz ve tuzlu su doğasına uygun malzemelerden üretilmesi gereken yat tezgahları, özel tasarıma ihtiyaç duyan tezgah modellerindendir. Her yat ve tekne için tasarım ekiplerinin uygun tasarım planını çıkarması gerekir. Dolayısıyla kişisel tercihler tasarımda büyük rol oynar. Yat tezgahları için tasarım ve üretim aşaması çok önemlidir.

Yat tezgahı için seçim yaparken özellikle suya ve hava koşullarına dayanıklı olması önemsenir. Yanlış yapılan tercihler yat tezgahlarının uzun süre kullanılma hayallerini suya düşürebilir. Uzman tasarımcılarla birlikte belirlenmesi gereken yat tezgahları tasarım süreçlerinde yerinde çalışmalar yapılmalıdır. 

Doğal minerallerle akriliğin birleşmesiyle ortaya çıkan solid surface tezgahlar her alana uyumlu yapıda oldukları için yatlarda da tercih edilebilir. Akrilik dayanıklı, güvenli ve hijyenik olduğu için rahat kullanılır. Masif ve homojen yapısı ile yaşamı kolaylaştıran akrilik tezgah tasarımları, zengin renk seçenekleriyle de yatlarda şık duracaktır.

Corian Yat Tezgahları – Güçlü Yapılarıyla Tercihiniz Olacak!

Corian yat tezgahları da tatlı-tuzlu su yapısına uygun olduğu için tercih edilebilir. Ayrıca kolayca yıkanarak temizlenmesi ve bakım yapılabilmesi de avantajıdır. Tekne ve yatlardaki ağırlık sorunsalına ve zor koşullara kolaylık getirir. Gaz emisyonu yapmayan, kimyasal atık içermeyen, kırılma ve dağılma sorunu olmayan yat tezgahları rahatça kullanılabilir. Corian tezgah malzeme yapısı sayesinde aradığınız özelliklerdeki verimi sizlere sunacaktır. 

Yat Tezgahı Nasıl Olmalıdır?

Yat tezgahı seçerken göz önünde bulundurmanız gerekenler ve yat tezgahlarının sahip olması gereken özellikler:

  • Anti-bakteriyel yapıya sahip olmalı ve mikrop ve küflerin oluşumunu engellemelidir.

  • Hava ve çevre koşullarına dayanıklı olmalıdır.

  • Kolay temizlenebilir olmalıdır.

  • Kullanışlı olmalıdır.

  • Kolay montaj ve demontaj özelliği olmalıdır.

  • Darbelere karşı çizilmeyen bir yapıya sahip olmalıdır.

  • Kaliteli yüzey yapısıyla lekeleri tutmama özelliği olmalıdır.

  • Işık geçirme özelliği olmalıdır.

  • Sağlığa zararlı maddeler içermemelidir.

  • Üretici firma garantisine sahip olmalıdır.

Malzeme seçiminden üretim aşamasına kadar özenle çalışılması gereken yat tezgahı projelerinde mümkün olan en üst seviyede kalite göz önünde bulundurulmalıdır. Yat tezgahları uzun yıllar kullanılacağı için özenle projelendirilmelidir.

Yat Tezgahı Modelleri ve Özellikleri – En Çok Tercih Edilenler

Yat tezgahı modelleri genel olarak yat ve teknelerin büyüklüğüne, tezgahın kullanılacağı alana, kişisel taleplere, çevre koşullarına göre değişir. Büyük yatlar için daha esnek yat tezgahı tasarımları oluşturulurken küçük yatlar için en verimli yat tezgahları yapılır. Yat tezgahı modelleri her yat için özel olarak tasarlanmalıdır. Kullanım alanına göre üretilen yat tezgahı modelleri daha şık ve kullanışlı olacaktır. 

Yat tezgahı özellikleri de tercih edilecek malzemeye, istenen ekstra yapılara, eklenecek bölümlere göre değişebilir. Kataloglardan ürün tercihi yapılabilir ya da özel tasarım isteyebilirsiniz. Sahip olduğunuz yatı kullanma amaçlarınıza göre tasarımları değiştirebilir, üretim ekibiyle fikir alışverişinde bulunabilirsiniz. 

Yat Tezgahı Temizliği Nasıl Yapılır? 

Yat tezgahı temizliği sanıldığının aksine çok kolaydır. Su tutmayan yapıya sahip akrilik ve corian malzeme kullanıldığında yat tezgahı temizliği için sadece su ve bez yeterli olacaktır. Yat tezgahı özellikleri arasında en dikkat çekici olan kolay temizlenme özelliği uzun deniz yolculuklarında avantajdır.

Yat tezgahı markaları da ürünlerini kolay temizlenebilir özellikte yaptıkları için mekanlarınızda rahatlık vazgeçilmeziniz olacaktır. Yat tezgahı temizliği zamanınızı almayacaktır.

Yat Tezgahı Renkleri Nelerdir?

Yat tezgahı renkleri açısından akrilik ve corian malzeme kullanıldığında 50’den fazla seçenek sunulmaktadır. Yat tezgahı özellikleri ve modellerine göre belirlenen renkler yatın diğer alanları ile uyumlu olmalıdır. Yat tezgahı renkleri sayesinde üretilen yat tezgahları ile mekanlarda şıklık sağlanır.

Yat Tezgahı Markaları – Franke ve Dominox Kalitesi

Yat tezgahı modelleri üreten firmalar, sektörün nabzını tutan firmalardır. Evlerde, iş yerlerinde, hastanelerde, yatlarda, otellerde ve kamuya açık alanlarda tezgah üretimi yapan yat tezgahı markaları her mekan için çözüm sunmaktadır. Yat tezgahı markaları arasında Franke ve Dominox gibi dünyaca ünlü markalar bulunurken yat tezgahı markaları arasında yerli firmalar da görülmektedir. 

Yat Tezgahı Fiyatları – Lüks İhtiyaçlarınız İçin Bütçenizi Kısıtlı Tutmayın!

Yat tezgahları lüks ihtiyaçlar arasında olduğu için fiyatların yüksek olması sizi şaşırtmamalıdır. Yat tezgahı fiyatları genellikle mutfak tezgahı fiyatları gibi ekonomik olmayabilir. Yat tezgahı fiyatları; özel tasarım olup olmamasına, kişi taleplerine, mekan büyüklüğüne, yat tezgahı için istenen kullanım özelliklerine, özel taleplere göre değişir.

Yat tezgahı fiyatları ve tasarımı ile ilgili bilgi almak için Franke satış danışmanlarından da fiyat teklifi alabilirsiniz. Yatlarınız için en uygun modelleri tercih ederek mekanlarınıza konfor katarsınız.

[widget-130]

Yorum Yap

Randevu Al
Randevu Al +90 (850) 532 33 18