Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Akrilik Nedir? Kullanım Avantajları Nelerdir?

Akriliğin Eşsiz Güzelliği Ev ve İş Yerlerinizi Saracak!

Akrilik, doğal minerallerden ve %100 akrilik reçine barındıran, masif, homojen, pratik ve dayanıklı bir yüzey malzemesidir. Dayanıklı olmasının yanı sıra, hijyenik ortamlar yaratması sebebiyle özellikle mutfak ve banyolarda, sağlık sektöründe kullanılır. Kolay tasarım ve montaj özellikleriyle tercih edilen akrilik kaliteli yüzeyler için ideal bir malzemedir. Akrilik tezgahlar mutfak ve banyolarda hijyen ve dayanıklılık özellikleriyle tercih edilmektedir. Akrilik mutfak tezgahı ve banyolar dışında yaşam alanlarının hemen hemen hepsine adapte olacak özelliklere sahiptir.

Neden Akrilik Kullanmalısınız? Akrilik Tezgah Özellikleri

Akrilik malzeme kullanan üretim firmaları akriliğin insan yaşamını kolaylaştıran etkisinin farkında olarak mekanlarda yüksek konfor sunuyor. Akrilik malzemenin ilgi çekici özellikleri tezgah satın almak isteyenleri cezbeden faktörler oluyor. Bunlar:

 • Dayanıklılık: Doğal minerallerden oluşan akrilik malzemenin kullanıldığı tüketim ürünleri güçlü yapıları sayesinde uzun ömürlü kullanım sağlar. Böylece bir kez aldığınız ürünü uzun yıllar kullanabilirsiniz.

 • Hijyen: Anti-bakteriyel yapısıyla mikropların ve küflerin oluşumunu engelleyen, leke ve iz bırakmayan akrilikler mutfak ve banyolarda hijyen sağlar.

 • Yanmaya Direnç: Ateşle direkt temas etse dahi yanmayan akrilik evlerde ve iş yerlerinde güvenle kullanılabilir.

 • Ek Göstermeme: Kolay işlenen akrilik aynı zamanda birkaç levha ve ek yeri belli olmayacak şekilde birleştirilebilir. Bu özelliğiyle de mekanlarda görüntü uyumu yakalanmasını sağlar.

 • Dekoratif Olma: Akrilik malzemeye birbirinden farklı renk ve dokular uygulanabilir. Evinizin mutfağına ve banyosuna, iş yerinizin bankosuna, mağazanıza ve işletmelerinize uyumlu renklerde tasarım yaptırabilirsiniz.

 • Kullanım Kolaylığı: Darbe ve şoklara dayanıklı olan akrilik, ayrıca ipeksi yüzeyiyle rahatlık sağlar. Basit zımpara işlemleri ile leke ve çizikler ortadan kaldırılabilir.

 • Kolay İşleme: Standart ahşap işleme makinaları ile işlenen akrilik kolay kesilir ve ısıyla şekil alır. Tasarım ve uygulama yapılırken sorunsuz kullanım sağlar.

Akrilik Tezgah Tasarımı – Esnek ve Modern

Akrilik tezgah tasarımı, akriliğin esnek yapıda olması ve 50’den fazla renk seçeneği sunması nedeniyle her mekana ve zevke göre şekillendirilmektedir. Dayanıklılık, hijyen, leke ve iz bırakmama, çizilmeme gibi beklentileri karşılayan akrilik tezgahlar mekana uygun şekilde projelendirilmektedir. Mutfak, banyo, hastane bankoları, resepsiyonlar, yat ve deniz taşıtları, eğitim kurumları ve restoranlarda istenen tasarıma uyum sağlamaktadır.

Akrilik Kullanımının Avantajları Nelerdir?

Tezgah yapımına önemli malzemelerden olan akrilik özellikle banyolarda, mutfaklarda, hastane ve otel bankolarında, danışma ve resepsiyonlarda, sağlık merkezlerinde, mağazalarda ve yatlarda kullanılır. Akrilik tezgah dayanıklı ve hijyenik olması nedeniyle tercih edilir. Kolay şekil verilmesi de her mekanda uyumlu kullanılmasını sağlamaktadır.

Yüzeyinin şekillendirmeye uygun olması nedeniyle uygulama alanı çok geniş olan akriliğin sağladığı avantajlar ise şunlardır:

 • Dekorasyonunuza şıklık katar.

 • Uzun süre kullanabileceğiniz için bütçenizi korur.

 • Çevre dostu üretimi nedeniyle sağlığınızı tehlikeye atmaz.

 • Kolay temizlenen yapısıyla zamandan tasarruf etmenizi sağlar.

 • Çizilme direnci yüksek olduğu için kolayca eskimez.

 • Yüzeyinde leke barındırmadığı için görünümü her zaman temizdir.

Özellikle Franke tezgah modellerinde kullanılan akrilik malzeme, yaşam alanlarının çehresini değiştirmektedir. 10 yıl garantili kullanılabilen akrilik tezgahlar ile modern mutfak ve banyolar oluşturulmaktadır.

Mutfaklarda Akrilik Havası… Mekanınıza Yeni Bir Stil Kazandırın!

Özellikle mutfak tezgahlarında kullanılan akrilik, günümüzde gelişen tasarım trendleriyle birlikte dekorasyona ayrı bir hava katmaya başladı. Şık ve lüks görünümü ile mutfaklarda modern ve zarif bir havanın oluşmasını sağlayan akrilik, ısıyla kolayca şekil aldığı için istediğiniz şekilde tasarlanabilir.

Özel bir malzeme olan akrilikte ayrıca yanma ve bozulma görülmemesi yemek yapmayı seven kadınlar için mükemmel bir tezgah oluşturur. Homojen özelliği nedeniyle de kolayca temizlenen akrilik tezgah zamanınızı temizlikle öldürmemenizi sağlar.

Mutfağınızda ister seramik, ister metal, isterseniz ahşap kullanın; renk seçenekleri sayesinde akrilik tezgahlar mutfağınıza uyum sağlarlar. Bakteri oluşturmayan tezgahlarınıza çocuklarınızı güvenle yaklaştırabilirsiniz. Çatlak sorununuz olsa dahi kolay tamir edilme özelliğine sahiptir.

[widget-130]

Yorum Yap

Randevu Al
Randevu Al +90 (850) 532 33 18