Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Akrilik Mutfak Tezgahları Nasıl Kullanılır?

Dayanıklı, Hijyenik ve Kolay Kullanım Akrilik Mutfak Tezgahların Sadece Birkaç Özelliği

Akrilik, dayanıklı ve homojen yüzey malzemelerinden biri olarak karşımıza çıkar. Kolay tasarımı ve montaj rahatlığı nedeniyle en çok mutfaklarda tercih edilir. Mutfak tezgahlarında kullanılan akrilik tezgah, aynı zamanda tezgah ve üst dolapların arasında kalan duvar olan arkalık panelde ve evyelerde de kullanılır.

Özellikle temizliğin zorluğundan şikayet edilen yerlerin kaplamasında kullanılan akrilik tezgahlar ile panel temizliği daha kolay bir hal alır. Temizlik dışında akriliğin sağladığı yararlar, kullanım yerleri ve şekillerinden sayfamızda bahsedeceğiz.

Akrilik Tezgah Kullanışlı Mı? 

Akrilik tezgah kullanışlı mı değil mi diye satın alma kararınızdan önce çokça düşüneceksiniz. Ancak akrilik tezgahlar geniş kullanım alanları, leke ve iz tutmayan yapıları, çizilmemeleri, esneklikleri, dayanıklılıkları ile akrilik tezgah kullanışlı mı sorunuza cevap olacak. Güvenle ve yüksek kalite ile üretilen akrilik tezgahları satın aldığınıza pişman olmayacaksınız…

Ek yerlerinde rahatlık

Akrilik tezgahlar kullanım ve montaj rahatlıklarıyla mutfak ve banyoların her yerinde kullanılabilirler. Ek yerlerinin gözükmemesi nedeniyle ortama şıklık ve düzen katan akrilik tezgah modelleri birleşim noktalarında kir ve mikrop da barındırmazlar. Akrilik tezgah markaları bu konuyu öne çıkarırlar.

Mutfak evyelerinde akrilik

Sadece tezgahlarda değil uyum sağlaması açısından evyelerde de akrilik kullanılır. Birleşme yerlerinin gözükmemesi nedeniyle kullanım ve tasarım rahatlığı sağlar, mekana şıklık katar. Corian tezgah malzemeleri kadar kolay kullanım sağlar. Akrilik tezgah markaları geniş üretim seçenekleriyle dikkat çeker.

Yüzey seçenekleri

Akrilik tezgahlar çok fazla renk ve desen seçeneğinin mevcut olması nedeniyle istenildiği gibi mekanlara dekor verilebilir. Mat ve parlak yüzeyler tercih edilebilir. Akrilik tezgah modelleri yüzeylere göre belirlenir.

Mutfak ve banyoda kullanım kolaylığı

Akrilik nasıl kullanılır diyenler için kolay temizlenen ve suya karşı dayanıklı olan akrilik tezgahların banyolarda da rahatça kullanıldığını söyleyebiliriz. Kirlendiğinde direkt müdahale etmenizi önerdiğimiz akrilik tezgahlar ıslak bir bezle kolayca temizlenebilir.

Tezgahlarınızın çizilmemesini istiyorsanız yiyeceklerinizi akrilik tezgah üzerinde kesmemelisiniz. Ayrıca sıcak ürünleri tezgah üzerine koymamalısınız, yanık izleri zor geçer. Tezgahınız eskidiğinde ise zımparalama yöntemiyle ilk aldığınızdaki haline çevirebilirsiniz.

Yanma ve bozulmalarda

Akrilik mutfak tezgahları malzemelerinin bir özelliği de ısıyla şekil aldığı için yanma ve bozulma gibi durumlarla sizi rahatsız etmemesi. Tezgahınızı kullanırken yine de güvenlik önlemlerini elden bırakmamalı ve aşırı ısılardan korumalısınız. Akrilik tezgah fiyatları kalitesine göre değiştiği için yanma yapmaması da fiyatları yükseltmektedir.

Sağlık açısından

Akrilik tezgahızını kullanırken sağlığınız açısından hiçbir endişe duymanıza gerek yok. Kolay temizlenme ve bakteri üretmeme özellikleriyle sizi ve ailenizi korur. Akrilik mutfak tezgahları sağlığa dosttur.

Sağlığınıza zararı olmayan akrilik tezgahlar seramik, metal ve ahşap gibi diğer birçok malzeme ile de uyum sağlar. Akrilik tezgah kullanımı oldukça kolaydır.

Tasarımda rahatlık

Akrilik tezgah kullanılırken derzsiz olarak birleştirilmesi nedeniyle uygulama ve tasarımda oldukça geniş seçenekler sunar. İstediğiniz yere montajını yaptırabileceğiniz akrilik tezgahlarınız tasarım esnekliği sayesinde işinizi kolaylaştırır.

Akrilik Tezgah Temizliği Nasıl Yapılır? 

Akrilik tezgah temizliği için ekstra yapmanız gereken bir şey yoktur. Akrilik tezgah temizliği sırasında su ve bez kullanmanız yeterli olacaktır. Akrilik tezgah markaları ürünlerini kolay temizlenebilir özellikte yaptıkları için mekanlarınızda rahatlık vazgeçilmeziniz olacak.

Akrilik Tezgah Renkleri Nelerdir?

Akrilik mutfak tezgahları için geniş renk seçeneklerinden bahsedebiliriz. Aynı şekilde banyo ve banko gibi kullanım alanları olan akrilik tezgah renkleri 50’den fazla olduğu için her zevke hitap etmektedir. Akrilik tezgah renkleri ile mekanlarınızda hoş ve şık görüntüyü yakalarsınız.

Akrilik Tezgah Markaları ve Modelleri 

Akrilik tezgah markaları sektörün nabzını tutan firmalardır. Franke tezgah ve modelleri genellikle tercih edilendir. Evlerde, iş yerlerinde, hastanelerde, yatlarda, otellerde ve kamuya açık alanlarda akrilik tezgah kullanımı fazladır. Hijyen ve dayanıklılık özellikleri ilgi çekici olduğu için akrilik tezgah markaları her bütçeye uygun çözümler sunmaktadır.

Akrilik Tezgah Tasarım ve Montajı

Akrilik tezgah tasarımı ev ve iş yerleri ile kamu alanları için özel olarak projelendirilir. Akrilik tezgah projelerinden seçilen modeller ile tamamen özel tasarım uygulamaları mekanlara uygulanır. İhtiyaçlara uygun, mekanda konfor yaratacak, güvenilir tasarımlar yapılır.

Akrilik tezgah montajı da deneyimli ekiplerce gerçekleştirilmesi gereken bir süreçtir. Akrilik tezgah montajı sırasında çevreye ve mekanlarınıza zarar vermeyecek uygulamalar yapılır. Şık ve modern tezgah tasarımları ile mekanlara hareket kazandırılır.

Akrilik Tezgah Fiyatları

Akrilik tezgah fiyatları mekan özelliklerine ve projenin kapsamına göre değişmektedir. Aynı zamanda akrilik tezgah markaları ve akrilik tezgah renkleri de fiyatları etkileyecektir. Yıllarca kullanılacak kalitede olması beklenen akrilik tezgah fiyatları; özel tasarım olup olmamasına, kurum ya da kişi taleplerine, mekan büyüklüğüne, istenen kullanım özelliklerine, özel taleplere göre değişir.

Hem mutfağınızda hem de banyonuzda şıklık oluşturacak akrilik tezgahlarınızı kullanırken hiçbir zorluk yaşamazsınız. Rahat konumlandırılması, temizlenmesi ve dayanıklı yapısı ile yıllarca evinizde sizinle birlikte olacak tezgahlara akrilik sayesinde kavuşacaksınız.

[widget-130]

Yorum Yap

Randevu Al
Randevu Al +90 (850) 532 33 18