Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Dişçi Tezgahları – Sağlığa Dost Üretimler

Akrilik ve Corian Dişçi Tezgahları Güvenle Kullanılıyor!

Dişçi tezgahları, kişisel ağız sağlığımız için gerekli olan hizmeti veren dişçilerin kliniklerinde yer alan tezgah modelidir. Diş hekimleri, dişçi tezgahları için seçim yaparken özellikle belirli konularda dikkatli davranmalıdırlar. Yanlış yapılan tercihler dişçi tezgahlarının hem mekana hem de sağlığa zarar vermesine neden olabilir.

Dişçi tezgahları için dişçilerin özellikle hijyeni ön planda tuttukları düşünülürse üretimde kolay temizlik ve leke tutmama özelliklerini taşıyan tezgahların tercih edildiği söylenebilir. Dişçi tezgahı seçiminde hijyen ve kullanışlılık tercih edilen özelliklerdir.

Akrilik Dişçi Tezgahları – Hijyenik Yüzeyler 

Doğal minerallerle akriliğin birleşmesiyle ortaya çıkan solid surface tezgahlar her alana uyumlu yapıda oldukları için dişçi tezgahları olarak da tercih edilebilir. Akrilik dayanıklı, güvenli ve hijyenik olmasıyla doktorlar tarafından rahatça kullanılır. Masif ve homojen yapısı ile yaşamı kolaylaştıran akrilik tezgah tasarımları, zengin renk seçenekleriyle de tercih edilmektedir.

Corian Dişçi Tezgahları – Direnç ve Kolay Temizlik

Corian dişçi tezgahları da suya ve darbeye dayanıklı olduğu için tercih edilebilir. Ayrıca kolayca yıkanarak temizlenmesi ve bakım yapılabilmesi de avantajıdır. Gaz emisyonu yapmayan, kimyasal atık içermeyen, kırılma ve dağılma sorunu olmayan dişçi tezgahları hastanelerde de kullanılabilir. Corian tezgah malzeme yapısı sayesinde aradığınız hijyen ve konforu sizlere sunacaktır.

Dişçi Tezgahı Nasıl Olmalıdır?

Dişçilerin tezgah seçerken hijyene önem verdiklerini belirtmiştik. Genel olarak dişçi tezgahları için üreticilerin dikkat etmesi gerekenler:

Hijyen

Anti-bakteriyel yapıya sahip olmalı, mikrop ve küflerin oluşumunu engellemelidir. Dişçi tezgahı olarak üretilen ürünlerde çevreye ve sağlığa zarar vermeyen malzemeler kullanılmalıdır.

Kolay Temizlenme

Dişçi tezgahları için doktorların aradığı en önemli özelliklerden biri de kolay temizlenebilir olmalarıdır. Zamandan tasarruf etmeyi sağlayan bu tarz üretimler doktorların tercihi olmaktadır.

Çizilme ve Leke Emme

Darbelere karşı çizilmeyen, gözeneksiz yüzey yapısıyla lekeleri tutmama direncine sahip dayanıklı dişçi tezgahları daha çok tercih edilmektedir. Çizilmeme özelliğine sahip tezgahların uzun süre kullanıldığı düşünüldüğünde bu özellik masraflardan da korunmayı sağlayacaktır.

Işık Geçirme

Işık geçiren tezgahlar mekanlara ferahlık sağladığı için dişçi tezgahı kullanımında da doktorlar ışık geçirme özelliği arayabilirler. Bu nedenle üretilen dişçi tezgahlarının geçirgen yapılı olması gerekir.

Güvenlik

Dişçi tezgahları ayrıca güvenli kullanıma sahip olmalıdır. Hem doktora hem de hastalara karşı herhangi bir kullanım tehlikesi yaratmamalıdır.

Dayanıklı

Dişçi tezgahları doktorların uzun yıllar kullanmayı planladığı poliklinik eşyalarından olacağı için dayanıklı olması gerekir. Bunun için darbelere karşı dirençli olmaları önemlidir. Ayrıca kalıcı malzemeden üretilmelidir.

Garanti

Dişçi tezgahı satın alınırken elbette garantili ürün almak istenecektir. Bu nedenle tasarım ya da satış firmaları dişçi tezgahlarında da garanti sunmalıdırlar. Uzun süreli garantiler tercih edilmeyi artırır.

Dişçi Tezgahı Modelleri ve Özellikleri

Dişçi tezgahı modelleri genel olarak mekanın büyüklüğüne, tezgahın kullanılacağı alana, talep edilen özel isteklere göre değişir. Dişçi tezgahı özellikleri de tercih edilecek malzemeye göre değişir.

Akrilik ve Corian dişçi tezgahları hijyen, ışık geçirme, kolay temizlenme, 54 farklı renk seçeneği ile kullanıcılarına daha geniş imkanlar sunar. Ayrıca dişçi tezgahı modelleri istenen özelliklere göre kurum ve kişiye göre tasarlanabilir.

Dişçi Tezgahı Markaları

Dişçi tezgahı markaları arasında en çok tercih edilenler Franke Solid Surface modelleridir. Yıllardır sektörde üretim yapan markalardan Dominox ve Staron gibi isimler de tercih edilmektedir. Dişçi tezgahı markaları arasından seçim yaparken güvenilir olanlardan ve ihtiyaçlara karşılık verenlerden yana tercih hakkı kullanılmalıdır.

Dişçi Tezgahı Temizliği 

Dişçi tezgahı temizliği seçilen malzemeye göre değişiklik gösterebilir. Akrilik ve Corian dişçi tezgahları rahatlıkla temizlendiği için en çok tercih edilenlerdendir. Su tutmayan modeller oldukları için üstlerine leke ve iz barındırmazlar. Dolayısıyla bez ve su yardımıyla rahatça temizlenebilirler.

Dişçi Tezgahı Renkleri 

Dişçi tezgahı renkleri arasından genellikle temizliği ve beyaz dişleri çağrıştırdığı için beyaz renk kullanılır. Aynı zamanda krem, inci beyazı ve kırık beyaz gibi türevleriyle de karşılaşılabilir. Dişçi tezgahları için beyaz rengi tercih eden doktorlar, mekan dekorasyonlarında mavi tonlarını tercih ederler.

Dişçi Tezgahı Fiyatları Neye Göre Değişir?

Dişçi tezgahı fiyatları kullanılacak malzemeye ve mekan özelliklerine göre değişmektedir. Yıllarca kullanılacak kalitede olması beklenen dişçi tezgahı fiyatları;

  • Özel tasarım olup olmamasına,

  • Kurum ya da kişi taleplerine,

  • Mekan büyüklüğüne,

  • Dişçi tezgahı için istenen kullanım özelliklerine,

  • Özel taleplere göre değişir.

Dişçi tezgahı modelleri için aklınızdaki fikirleri tasarımcılarla paylaşırsanız daha rahat bir fiyatlandırma süreci geçirebilirsiniz. Dişçi tezgahı fiyatları ve tasarımı ile ilgili bilgi almak için Franke tezgah satış danışmanlarımızdan da teklif alabilirsiniz.

[widget-130]

Yorum Yap

Randevu Al
Randevu Al +90 (850) 532 33 18