Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Hastane Bankosu – Kullanışlı Tasarımlar

Hijyenik ve Güvenli Hastane Bankoları 

Hastane bankosu, sağlık kuruluşlarında hastaların ve yakınlarının karşılandığı, danışmanların ve hastane görevlilerinin bulunduğu alandır.

Hastane bankoları için tasarım yapılırken kullanım alanları ve mekan özellikleri göz önünde bulundurulur. Yanlış yapılan tercihler hastane bankosunun hem mekana hem de sağlığa zarar vermesine neden olabilir. Bu nedenle karşılama bankosu ve banko modelleri gibi tercihler yapılmadan önce uzman tasarım ekipleriyle birlikte hareket edilmesi gerekir. Hastane banko modelleri arasından en uygun olanı tercih edilmelidir. 

Akrilik Hastane Bankoları – Sağlıklı ve Doğal Malzemeden…

Akriliğin doğal yapısıyla ortaya çıkarılan hastane bankoları güvenilir ve hijyenik olduğu için tercih edilmektedir. Sağlık kuruluşlarının ihtiyaç duyduğu hastane banko modelleri akrilik tasarımlarla karşılanabilir. Masif ve homojen yapısı ile yaşamı kolaylaştıran akrilik tezgah tasarımları, zengin renk seçenekleriyle de hastanelerde oldukça şık duracaktır. Hastane banko markaları tarafından üretilen akrilik tezgahlar güvenle kullanılabilir.

Corian Hastane Bankoları – Kolay Bakım Avantajı!

Corian hastane bankoları da kolay temizlenme ve bakıma alınma özellikleri sayesinde sağlık kuruluşları için avantajlıdır. Zor koşullara ve darbelere dayanıklı olan corian hastane banko modelleri, gaz emisyonu yapmadığı, kimyasal atık içermediği, kırılma ve dağılma sorunu olmadığı için tercih edilmektedir. Corian tezgah malzeme yapısı sayesinde hastane bankosu ve karşılama bankosu için aradığınız özelliklerdeki verimi sizlere sunacaktır.

Hastane Bankosu Nasıl Olmalıdır?

Hastanelerde bulunan bankoların sağlık açısından herhangi bir sorun teşkil etmemesi, çevreye zararlı herhangi bir madde içermemesi, kolay kullanılması elbette önemlidir. Hastanelerin banko tasarımları yapılırken hastane banko markaları ve kurum görevlilerinin dikkat etmeleri gereken genel hususlar ise şöyledir:

 • Bankolarınız hijyenik olmalı. Sağlığa zararlı maddeler içeren ürünler hijyenik ve steril olması gereken hastanelerde kabul edilmeyecektir. Hastalarınızın sağlığını önemsiyorsanız hijyenik malzemeden üretilen hastane bankoları tercihiniz olmalı.

 • Kullanışlı olmalı. Hastane bankoları hasta kabul ve kayıt bölümleri olduğu için gün içinde sıklıkla kullanılır. Bu nedenle rafları, çekmeceleri ve dolapları kolay kullanılır olmalıdır.

 • Kolay temizlenebilmelidir. Hastane bankosu temiz tutulması gereken yerlerdendir. Bu nedenle tasarımı yapılırken kolay temizlenen malzemeler kullanılmalıdır.

 • Leke barındırmamalıdır. Gözeneksiz hastane bankosu yüzeyleri leke tutmama özelliklerine sahiptir. Bu nedenle bankolarınız tasarlanırken kullanılan malzemelerin bilgisini istemelisiniz.

 • Işık geçirme özellikleri olmalıdır. Işık geçiren tezgahlar mekanlara ferahlık sağladığı için hastane bankosu kullanımında da ışık geçirme özelliklerine sahip olanlar tercih edilebilir.

 • Hastane bankoları, hastane renklerine uyumlu olmalıdır. Hastane ile herhangi bir ilgisi olmayan banko tasarımları şık durmayacaktır. Hem göze hoş gelmesi hem de kurumsallığı tamamlaması açısından mekanın ve hastanenin renklerine uyumlu bir hastane bankosu seçilmelidir.

 • Hastane banko modelleri güvenli olmalıdır. Hastane bankosu çarpma, yaralama vb. zararlara sebep olmamalıdır. Düz bir zemine sabit şekilde monte edilmelidir. Herhangi bir kırılma veya çatlama sorunu göstermemelidir.

 • Dayanıklı olmalıdır. Hastane bankoları uzun yıllar kullanılacağı için sağlam yapıda olmalıdır. Özellikle akrilik ve corian tezgahlar seçilmelidir. Dayanıklı özellikler darbelere karşı bankoların yıllarca kullanılmasını sağlar.

 • Üretici garantisine sahip olmalıdır. Hastane bankoları da diğer tezgahlar gibi garantili ürünler olmalıdır. Herhangi bir sorunda değiştirilme ya da onarım rahatlığı kurumlara güven verecektir.

Sağlık kuruluşlarında yer alan hastane bankosu, karşılama bankoları ve tezgahlar güven veren markaların tasarımları olmalıdır. Franke tezgah gibi yıllardır sektörde aktif olarak yer alan markalar tercih edilebilir.

Hastane Banko Modelleri ve Markaları

Hastane banko modelleri, hastanenin büyüklüğüne, tezgahların yerleştirileceği alana, kurumun taleplerine ve bankoların kullanılış amaçlarına göre değişir. Hastane bankosu modeli için kataloglardan tercih yapılabilir ya da özel tasarım hizmetlerinden yararlanılabilir. Banko modelleri özel olarak tasarlanabilir ve değiştirilebilir. 

Hastane bankosu markaları akrilik, corian, mermer, granit, çimstone gibi malzemeler kullanarak hastaneler için özel olarak tezgah üretimi yaparlar. Hastane bankosu markaları yüksek kaliteli üretimleriyle yıllarca kullanılacak tezgahların satışını yaparlar. Franke, Dominox, Hanex, Staron, Hi-macs, Gold Stone gibi markalar tercih edilebilir.

Hastane Banko Temizliği Nasıl Yapılır? 

Hastane banko temizliği için ekstra satın almanız gereken herhangi bir temizlik malzemesi yoktur. Akrilik ve corian malzemelerden üretilen hastane bankoları, temizlenirken sadece su ve bez kullanılır. Sahip oldukları maddenin avantajı olarak leke tutmama ve iz yapmama özelliklerine sahiptirler. Hastane banko temizliği, üretimin kalitesinden kaynaklı olarak oldukça kolaydır. Hijyen özelliklerine sahip hastane bankolarını güvenle kullanabilirsiniz.

Hastane Banko Renkleri Nelerdir?

Hastane banko renkleri açısından üretim aşamasında geniş renk seçeneklerinden bahsedebiliriz. Aynı şekilde laboratuvar, hasta kabul, muayenehane, röntgen odaları gibi tezgah kullanım alanlarında da oda renklerine uygun üretimler yapılabilir. Hastane banko renkleri genellikle hastanenin diğer odalarının ve salonlarının rengine göre düzenlenir.

Hastane Bankosu Fiyatları – Uygun Fiyatlarla Hastane Bankoları

Hastane bankosu fiyatları belirli kriterlere göre değişmektedir. Mekanın büyüklüğünün ve kullanım amaçlarının etkili olduğu fiyatlarda özel projeler daha fazla ücretlendirilebilir. Hastane bankosu fiyatları;

 • Özel tasarım olup olmamasına,

 • Hastane bankosu kullanım özelliklerine,

 • Kurum ya da kişi taleplerine,

 • Mekan büyüklüğüne,

 • Özel taleplere göre değişir.

Hastane bankosu fiyatları ve tasarımı ile ilgili bilgi almak için Franke hastane bankosu satış danışmanlarından da teklif alabilirsiniz. Kamu alanlarınızı güvenlik ve hijyen kurallarına uygun hale getirebilirsiniz.

[widget-130]

Yorum Yap

Randevu Al
Randevu Al +90 (850) 532 33 18