Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Laboratuvar Tezgahları – Hijyen Her Zaman 1 Numara!

Sağlıklı Çalışma Alanları İçin Kaliteli Tezgah Seçimi Çok Önemli!

Laboratuvar tezgahları da hastane ve dişçi tezgahları gibi hijyen gerektiren tezgahlardır. Aynı zamanda dayanıklılık isteyen laboratuvar tezgah modelleri için seçim yapılırken dikkat edilmesi gereken önemli hususlardan biri de üretimde sağlığa dost ve çevreye zarar vermeyen malzemelerin kullanılıyor olmasıdır.

Laboratuvar tezgahı seçilirken yönetim ve araştırmacı kadronun dışında tezgah üretim firmalarının görüşleri daha önemlidir. Laboratuvar tezgahları seçilirken mekan büyüklüğü, çalışma alanı, beklenen kullanım özellikleri ve istenen standartlar iyi belirlenmelidir. 

Akrilik Laboratuvar Tezgahları

Akrilik laboratuvar tezgahları, solid surface yapısına sahip olduğu için dayanıklılıkları ve hijyenik olmaları açısından tercih edilir. Güvenli kullanıma müsait, çatlama ve çizilme gibi özellikleri olmaması nedeniyle de talep gören akrilik laboratuvar tezgahları sizin de tercihiniz olabilir. Laboratuvar ortamlarında çalışmayı kolaylaştıran akrilik tezgah tasarımları, zengin renk seçenekleriyle de kullanışlı olacaktır. Laboratuvar dolapları açısından da akrilik en çok kullanılan malzemelerdendir.

Corian Laboratuvar Tezgahları

Kolayca yıkanabilen corian laboratuvar tezgahları ve laboratuvar dolapları, laboratuvarlarda kolaylık sağlayacaktır. Zor koşullara, darbelere dayanıklı olan ve gaz emisyonu yapmayan, kimyasal atık içermeyen, kırılma ve dağılma sorunu olmayan Corian laboratuvar tezgahları güvenle kullanılabilir. Corian tezgah malzeme yapısı sayesinde aradığınız özelliklerdeki verimi sizlere sunacaktır. Laboratuvar tezgahı markaları açısından da corian malzemenin önemi büyüktür. Laboratuvar tezgahı modelleri corian kullanılarak daha hijyenik hale getirilmektedir.

Laboratuvar Tezgahı Nasıl Olmalıdır?

Laboratuvar tezgahları genellikle akrilik, corian ve çelik konstrüksiyondan yapılmaktadır. Tezgahlar üzerine konulan cihazları tezgahın iskeleti taşır. Alt dolaplar yük taşımadığı için uzun yıllar kullanılabilir.

Laboratuvar tezgahları ayrıca kolay kullanım özelliklerine de sahip olmalıdır. Çalışma alanının büyüklüğüne göre tercih edilmelidir. Laboratuvar tezgahı seçerken alanın büyüklüğünün yanında dikkat edilmesi gerekenler:

Kolay Montaj

Laboratuvar tezgahları demonte sisteme sahip olmalıdır. İlerleyen zamanlarda tezgahların yeri değiştirilmek istendiğinde kullanıcılara rahatlık sağlamalıdır.

Modern Tasarım

Modern ve kullanışlı tasarım laboratuvar tezgahları için önemlidir. Depolama alanları ile açık olarak kullanılan bölümler tasarımıyla mekana uyumlu olmalıdır.

Hijyen

Laboratuvar tezgahı modelleri anti-bakteriyel yapıya sahip olmalı ve mikrop ve küflerin oluşumunu engellemelidir. Sağlığa zarar vermeyen ve tehlike içermeyen maddelerden yapılmalıdır.

Kolay Temizlenme

Laboratuvar tezgahı kullanılırken aranan en önemli özellik kolay temizlenebilir olmasıdır. Hijyenik bir ortam gerektiren laboratuvarlarda tezgahların hızlı temizlenmesi önemlidir.

Dayanıklılık

Darbelere karşı dayanıklı, çizilmeyen ve kırılmayan laboratuvar tezgahları tercih edilir. Laboratuvar malzemelerinin yerleşeceği yüzeyler ve laboratuvar dolapları özellikle dirençli olmalıdır.

Güvenlik

Laboratuvar tezgahları ve laboratuvar dolapları deney ve araştırmalar için kullanılacağı için güvenli olmalıdır. Yanmaz ve yapışmaz yüzey özelliklerine sahip olmalıdır. Satın alma sırasında da bu durumlara dikkat edilmelidir. Laboratuvar tezgah fiyatları dışında güvenlik ilk sırada yer almalıdır.

Leke Tutmama

Laboratuvar tezgahları üzerlerine dökülen herhangi bir sıvıya karşı dirençli olmalıdır. Laboratuvar tezgahı temizliği için leke tutmayan malzemeden üretilmelidir. Laboratuvar tezgahı temizliği böylece daha kolay olacaktır.

Garantili Olma

Laboratuvar tezgahı modelleri açısından seçim yapılırken tasarım ya da satış firmaları laboratuvar tezgahlarında garanti sunmalıdırlar. Garantisi olmayan tezgahlar tercih edilmeyebilir.

Laboratuvar Tezgahı Modelleri ve Özellikleri

Laboratuvar tezgahı modelleri özel tasarımlarda kurumun taleplerine, mekanın büyüklüğüne, tezgahın kullanılacağı alana göre değişebilir. Kataloglardan da tezgah seçimi yapılabilir. Laboratuvar tezgahı özellikleri kullanım şekline ve özel taleplere göre değişebilir.

Akrilik ve Corian laboratuvar tezgahları üstün özellikleri, dayanıklı yapıları, farklı renk seçenekleri ile kullanıcılarına rahatlık sağlar. Bu nedenle tercih edilebilir.

Laboratuvar Tezgahı Temizliği Nasıl Yapılır? 

Laboratuvar tezgahları deney yapılırken en çok kullanılan alanlar olduğu için laboratuvar tezgahı temizliği oldukça önemlidir. Laboratuvar tezgahı temizliği nasıl yapılır diye düşünenler için akrilik ve corian malzeme mükemmel bir rahatlık sunacaktır. Laboratuvar tezgahı temizliği için su ve bez kullanmak yeterlidir. Kaliteli tasarım malzemeleri leke tutmaz, iz yapmaz ve çizilmezdir. Laboratuvar dolapları ve tezgahları sorunsuzca temizlenebilecektir.

Laboratuvar Tezgahı Renkleri Nelerdir?

Laboratuvar tezgahı renkleri açısından zengin alternatifler bulunmaktadır. Laboratuvar tezgahı renkleri mekanın renklerine ve kullanım amaçlarına göre tercih edilir. Genellikle beyaz, krem, açık mavi gibi tonlar seçilir. Laboratuvar tezgahı renkleri 50’den fazla olduğu için her zevke hitap etmektedir.

Laboratuvar Tezgahı Markaları

Laboratuvar tezgahı markaları sektörün nabzını tutan firmalardır. Franke tezgah ve modelleri genellikle tercih edilendir. Evlerde, iş yerlerinde, hastanelerde, yatlarda, otellerde ve kamuya açık alanlarda Franke tezgah kullanımı fazladır. Hijyen ve dayanıklılık özellikleri ilgi çekici olduğu için laboratuvar tezgahı markaları her bütçeye uygun çözümler sunmaktadır.

Laboratuvar Tezgah Fiyatları

Laboratuvar tezgah fiyatları seçilen modele ve yapılacak olan tasarımlara göre belirlenmektedir. Aynı zamanda fiyatlarda laboratuvar tezgahı markaları da etkilidir. Bunlar dışında laboratuvar tezgah fiyatları; kurum ya da kişi taleplerine, özel tasarım yapılıp yapılmamasına, alanın büyüklüğüne, laboratuvar tezgahı için istenen kullanım özelliklerine, renk ve malzeme değişikliğine göre belirlenir.

Laboratuvar tezgah fiyatları ve tasarımı ile ilgili bilgi almak için Franke laboratuvar tezgahı satış danışmanlarımızdan da teklif alabilirsiniz.

[widget-130]

Yorum Yap

Randevu Al
Randevu Al +90 (850) 532 33 18