Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Akrilik Tezgahlarda Dikkat Edilecekler Nelerdir?

Akrilik Tezgah Modelleri Kullanıyorsanız Mutlaka Okuyun!

Akrilik, doğal minerallerden ve %100 akrilik reçine barındıran, masif, homojen, pratik ve dayanıklı bir yüzey malzemesidir. Tezgah üretimi projelerinde kullanılan ve en yeni yüzey malzemelerinden olan akrilik, dayanıklı olmasının yanı sıra, hijyenik ortamlar yaratması sebebiyle özellikle mutfak ve banyolarda, sağlık sektöründe kullanılır. Kolay tasarım yapılması ve montajının esnek olması sebebiyle tercih edilen akrilik tezgahlarda dikkat edilecekler her yüzey malzemesinde olduğu gibi akrilik için de geçerlidir. 

Akrilik tezgah modelleri mutfak ve banyolarda hijyen ve dayanıklılık özellikleriyle tercih edildiği için hassas noktalarının kullanıcıları tarafından bilinmesi gerekir. Yaşam alanlarının hemen hemen hepsine adapte olabilen akrilik tezgahlar için üretim aşamalarında hassas olunması gereken noktalar şunlardır:

  • Akrilik tezgah üretimi mümkün olduğu müddetçe, mekandan alınacak ölçüler doğrultusunda yapılmalıdır. Duvar açıları şablon yardımı ile alınarak olası tasarım hataları önceden fark edilip çözülebilir.

  • Akrilik tezgah modelleri üretilirken tezgah yüzeyinde yer açılacak aksesuarlara ilişkin boşlukların üretim aşamasında fabrikada açılması önem arz etmektedir. Montaj sırasında ocak ve evye gibi boşlukların açılması tasarım ve montaj hatalarına neden olabilir. Akrilik tezgahlarda dikkat edilecekler arasında açılacak boşlukların önemi fazladır. 

  • Akrilik tezgah üretimi sırasında tezgah birleşim eklerinin mutlaka akrilik üretim konusunda profesyonel personeller tarafından yapılması gereklidir. Akrilik tezgah imalatı açısından eklerin birleştirilmesi için birçok ayrıntı ve ince teknikler kullanılmaktadır. Uzmanı tarafından yapılmayan akrilik tezgah üretimi sonucunda mekanda ek yerleri belirsiz olması gerekirken gözü rahatsız edecek tasarımlara yol açılabilir. 

  • Akrilik tezgahlar için tezgah yüzeyinin belirli kalınlıklarda zımparalardan sırası ile geçirilmiş olması gerekmektedir. Bu finisaj işlemi profesyonel akrilik tezgah ustaları tarafından yapılmadığı takdirde tezgah yüzeyinde çizik oluşumu, kir ve leke oluşumu ile bakteri oluşumu gibi unsurlar meydana gelebilir.

  • Akrilik tezgahlarda dikkat edilecekler arasında geri dönüşü ciddi zararlardan kaçınmak açısından, mutlaka akrilik üretim konusunda uzmanlığını kanıtlamış ve gerekli referanslara sahip yetkili üreticiler tercih edilmelidir. Sektörde yer alan ve akrilik tezgah üretimi dahil farklı yüzey üretimleri yapan firmaların referanslarının incelenmesi ve belgelerinin tam olması gerekir. 

Akrilik tezgah modelleri yaşam boyu kullanımı amaçlanan tezgahlar olduğu için üretimde yukarıdaki hususlara dikkat edilmesi ve kullanıcıların bu konularda bilinçlenmesi gerekir. Kullanıcıyı bilinçlendirmeyen akrilik tezgah üreticilerinin ise tercih edilmemesi gerekir. 

Akrilik Tezgah Üretimi ve Montajında Dikkat Edilecekler

Akrilik tezgah üretimi sırasında dikkat edilecekleri yukarıda listelediğimiz maddelerde özetlemeye çalıştık. Akrilik tezgah üretimi için en yeni üretim makinelerine ve yöntemlerine ihtiyaç duyulduğunu bilmeniz faydalı olacaktır. Akrilik tezgah satın almadan önce de sezonun en çok tercih edilen tasarımlarına göz atmanız yerinde olacaktır. 

Akrilik tezgah montajı sırasında ise montaj ekiplerinin profesyonelliğine güvenmek için daha önce yaptıkları çalışmalara bakmanız gerekir. Akrilik tezgah montajı sırasında aşağıdaki durumlardan birkaçını görürseniz montaj ekibini uyarmalısınız. Bunlar:

  • Çatlak ya da çizik yüzeylerin montajı,

  • Ek yerlerinin belli olması,

  • Tezgaha hasar verilmesi,

  • Mekanın ve çevrenin tahrip edilmesi,

  • Kullanım koşulları hakkında bilgilendirilmeme vs. 

Akrilik tezgah montajı sırasında kaçınılması gereken en büyük husus montajın ürüne zarar vererek yapılmasıdır. Yıllarca kullanmak istediğiniz akrilik tezgahlar, deneyimsiz montaj ekiplerinin elinde zarar görebilir. Bu nedenle firmanın profesyonel montaj ekiplerine sahip olduğundan emin olmalısınız. 

Akrilik Tezgah Fiyatları – İndirimli Fiyatlara Aldanmayın!

Akrilik tezgahlarda dikkat edilecekler arasında sadece üretim ve montaj aşamaları yer almıyor elbette. Akrilik tezgah modelleri arasından seçim yapmadan önce fiyatlarını da göz önünde bulundurmalısınız. Akrilik tezgah fiyatları için sektör araştırması yapmanızda yarar var. Elbette akrilik tezgah fiyatları; uygulama yapılacak mekanın büyüklüğüne ve özelliklerine, proje kapsamına, seçilen modele göre değişse de standart taban ve tavan fiyatlar hakkında bilginizin olması tezgah satın alırken avantajlı çıkmanızı sağlayacaktır. 

Akrilik tezgah fiyatları ortalamasının altında verilen fiyatlara dikkat etmeniz ve alacağınız ürünün fiyatından önce kalitesini göz önünde bulundurmanız gerekmektedir. Ucuz diye satın alacağınız akrilik tezgah modelleri sandığınız kadar kullanışlı olmayabilir. Genellikle 10 yıl garanti verilen akrilik tezgahlar için aradığınızda muhatap bulabileceğiniz, onarım sırasında yardımcı olacak profesyonellerden hizmet almalısınız. Akrilik tezgah fiyatları açısından indirimli ücretlere kanmamanız ileride pişman olmanızın önüne geçecektir. 

[widget-130]

Yorum Yap

Randevu Al
Randevu Al +90 (850) 532 33 18